Indulona: Jsme tradiční značkou, ne staromódní
Tradiční značka Indulona dostává moderní design. Zdroj: MediaGuru
Indulona, značka, která je na trhu od roku 1948, letos prošla výrazným rebrandingem. Ten předchozí přitom proběhl už před mnoha lety. „Indulona je tradiční produkt, ale ne staromódní, a proto se rozhodla zabalit své produkty do nového obalu,“ vysvětluje důvody změny vysvětluje důvody změny Richard Král ze Saneca Pharmaceuticals.
Dosavadní design byl podle ní poměrně zastaralý a značku a výrobky adekvátně nereprezentoval. Tuby krémů byly příliš vysoké, nestabilní, a tím pádem nepraktické. Nový design obalů tak má vyjádřit modernost i praktičnost.
Rebrandingem chce značka zdůraznit především všestrannost, , kterou Indulona poskytuje. „Krémy na ruce Indulona poskytují pět účinků – všechny krémy v nabízeném produktovém portfoliu zabraňují vysušování, do hloubky vyživují, ruce chrání, dodávají hebkost a regenerují,“ vyjmenovává Richard Král. Právě na všestrannost se zaměřuje i aktuální nadlinková kampaň značky, která je od konce července k vidění v televizi, na internetu, v tisku a v místě prodeje. Její kreativní koncept pochází z dílny agentury Leo Burnett ve spolupráci s Profit Booster, která rebranding pro společnost Saneca Pharmaceuticals z velké míry zajišťovala.
Značce Induloně se přitom dlouhodobě na českém trhu vede. „Na našem trhu je to dobře etablovaná značka. Je tady už více než 65 let a za tu dobu prošla zkouškou několika generací. Snad za všechno mluví fakt, že je to nejpoužívanější krém na ruce u nás a oblibují si ho všechny věkové kategorie,“ dodává Král s tím, že doufá, že novým designem si značka své místo u spotřebitelů posílí, případně osloví i nové zákazníky.
Indulona byla poprvé vyrobena v Hlohovci na Slovensku, kde tým českých a slovenských dermatologů vyvinul recepturu na krém na suché ruce. Název značky je odvozen od slova industrializace, která v poválečném Československu probíhala. Krém ostatně vznikl na státní zakázku, která tím chtěla vyřešit dermatologické problémy dělníků v továrnách. O deset let později vznikla tzv. modrá Indulona, která se vyrábí dodnes. Po revoluci přibyly další varianty, například Indulona měsíčková či olivová.
Zdroj: MediaGuru, 14. srpen 2015, původní článek zde.